Van dagdromen over die wereld, tot gewoon gáán..
Reizen. Alleen het woord al laat mijn adem stokken. Mijn handen beven. Het idee dat ik heel binnenkort mag boarden met al mijn hebben-en-houden en me naar nieuw-te-ontdekken-paradijzen laat voeren. Heerlijk. Ik zie die azuurblauwe zee al voor me. Wuivende palmbomen. Zongekuste locals. Voel al bijna het strandzand onder mijn voeten branden. De zon op mijn bol.
Ik kan me zo verliezen in zulke warme gedachtes. Wat een heerlijke dagdroom. Tot zo’n vijf jaar geleden was dat zo ongeveer mijn dagelijkse bezigheid. Dagdromen over verre oorden waarvan ik het bestaan niet eens afwist. Nieuw te ontdekken uitzichten, talen en culturen. Ik wilde het allemaal proeven, ontdekken, beleven. En dus deed ik dat. In mijn dagdroom. Want ik had al een baan en een huis en een auto. En het was eng, en boe en bah. En waar haal ik de tijd vandaan om de wereld te bereizen? Ehh.. En daarnaast: van welk geld?

Hoe ik mijn spullen pakte en die wijde wereld introk
Het was op een ik-ontvlucht-de-realiteit-trip naar Portugal, vijf jaar terug in januari. Ik was alleen en liet me ontzettend inspireren en meevoeren door alle mensen die ik onderweg ontmoette. Door alle inzichten, uitzichten en vergezichten. Porto, Lissabon, de hoge berg van Sintra. Het bracht me allemaal zo in vervoering. Hier stond ik dan, op mijn spreekwoordelijke crossroad.
Toen het vliegtuig de Nederlandse bodem weer aantikte was het voor mij meer dan duidelijk: ik wil reizend en ontdekkend door het leven gaan. En daar dan mensen over vertellen en ze dan net zo in vervoering brengen als dat ik zelf ben. Maar hoe gaan we dat aanpakken?
De knoop doorhakken
Ik vond van mezelf dat ik eerst nog meer reiservaring op moest doen. Leuk, al die stedentripjes die door duizenden mensen geboekt, gelopen en gereden worden. Maar wat maakt daar verslag van doen nou speciaal? En wat maakt jou dan de expert?
Ik vond dat ik eerst echt meer moest erváren. In het buitenland moest wonen. De cultuur, de taal en de weg leren. En dat dan weer aan anderen vertellen. Tijdens het formuleren van deze doelen kwam ik erachter dat daar gelukkig al een naam, een functie en een baan voor bestaat: reisleider.
Ik besloot om mijn veilige journalistieke omgeving te verruilen voor een vreemd land – enige eis: zee en palmbomen – en me volledig over te geven aan alles wat te ontdekken viel. En zo hakte ik de knoop door, sprong in het diepe. En dus woonde en werkte ik de afgelopen jaren in Turkije, Ibiza, Kroatië en Tenerife. En dat was de beste keus voor mijzelf tot dan toe.
Vijf jaar later..
Inmiddels zijn we vijf jaar verder en realiseer ik me dat ‘altijd weg zijn’ (in het buitenland) het ook niet echt helemaal is. Het is heel belangrijk om een warme basis te hebben, met een fijn huisje, fijne vrienden en een fijn levensdoel (of dat nou werken voor je baas, voor jezelf of voor the Universe is, you name it). In het buitenland wonen, werken of reizen zijn fantastische ervaringen, waanzinnige leermomenten en je doet er een berg aan persoonlijke ontwikkeling mee op. Echt, gá! Wil je dat, maar heb je geen idee hoe? Laat mij je helpen! Na al die jaren reisleiden, regelen en uitpluizen ga ik jou zelfverzekerd op reis helpen.
Landen
eilanden
Steden
Continenten
Meer lezen?
LET’S GO | 5x de mooiste eilanden waar jij nú naartoe wil
Wuivende palmbomen op een parelwit strand of juist een ruige kustlijn waar golven op kapotslaan. Of je nu wil chillen of ravotten, elk eiland heb z'n voordeel. Avonturista verzamelt de mooiste eilanden en keurt ze van strand tot klant. Dit zijn de 5 mooiste eilanden...
REISLEIDERS | De 10 grootste misvattingen over reisleiders
Grappig, wel. Al die misvattingen over reisleiding. Reisleiders zijn altijd op vakantie. En reisleiders liggen altijd maar op het strand. Tuurlijk, dat is inderdaad onze functie en daar worden wij inderdaad voor betaald. Droombaantje, niet? Heel leuk, allemaal. Maar...
IBIZA | Op zoek naar hét allesbelovende Ibiza-gevoel
“Ohh, Ibiza is écht fan-tás-tisch!!”, werd meermaals mijn kant uitgekreet wanneer ik vertelde dat ik ga wonen en werken op dit beloofde eiland. Het zou de hemel zijn. Een plek van vrijheid. Van zaligheid. Van absolute acceptatie. Alles kan en mag op Ibiza, niets is te...
Wauw, dat is erg moedig van je! Zoiets zou ik nooit durven. Blijf zo vooral door doen, ik lees met plezier waar je naartoe gaat of geweest bent 🙂
Dankjewel! Wat een ontzettend lieve reactie 🙂
Wat gaaf zeg! En wat leuk dat je je dromen achterna gaat! Geniet er van
Wat top! Zo heerlijk is dat, dat je je dromen waar te maken.
Doen en geniet! Dit is iets dat ze jou nooit meer afpakken
heerlijk! ga zo door
Heerlijk om jezelf zo te ‘vinden’. En respect! 🙂
Ik heb ook op Ibiza gewoond en gewerkt, op mijn dertiende stond ik daar al stiekem te flyeren voor de discotheken 🙂
Wat ontzettend gaaf, heel leuk om te lezen!
Wauw super gaaf!
Wat fijn meis om op deze manier je dromen waar te maken!
Blogs naar mijn hart, heb nog even doorgelezen hoor! 🙂
Wat super stoer van je om in het diepe te springen, ik denk dat velen het willen, maar het niet durven. (Incl. ikzelf.. )
Ik hou je in de gaten, ben nog niet uitgelezen.
Wat leuk om te lezen dat je echt je dromen bent achterna gegaan. Lekker reizen is ook echt super leuk. Ik zou nog wel eens naar alle landen willen die je opnoemt 🙂
Leuk! Ik wil wel meer lezen!
Wat een mooie droom! Ik vind het altijd super als mensen hun dromen durven na te jagen. Veel succes!
Wat stoer dat je die stap hebt genomen om in het buitenland te gaan wonen én werken. Ik doe het je niet na!
Wat gaaf dat je je hart gevolgd hebt! Niks mooiers dan je dromen waar kunnen maken 😀
Ik vind het mooi dat je je dromen ook echt in praktijk bent gaan brengen!
Wat fijn dat je zo kunt genieten van reizen zeg!
Super beslissing! Van mijn 20ste tot mijn 32ste woonde ik op Ibiza en van daaruit een maand hier, 3 maanden daar.. Had ik nooit willen missen!
Heerlijk en top van jou. succes verder
Goed bezig! Je maakt echt werk van je droom en daar heb ik enorme bewondering voor. Leven van reizen trekt mij ook maar ik weet ook dat ik voor de zekerheid ga en daarom nooit die stap zal zetten.
Dreams can come true! Wat super dat je je droom volgt!
Wat leuk om te lezen en gaaf dat je hiervoor hebt gekozen!
Jij hebt een goede stap genomen en schrijft uitnodigend genoeg om het vervolg te lezen.
Dankjewel voor jouw mooie compliment! Wat lief 🙂
Wat tof dat je de keuze hebt gemaakt om je dromen achterna te gaan. je hebt het heel mooi omschrijven Je passie vinden kan niet iedereen en jij laat zien dat het absoluut kan, tof!
Oh, wauw Marjolein. Heel erg bedankt voor je warme en lieve reactie! <3
Gaaf hoor en ik geef je groot gelijk. Toen ik 20 jaar geleden een een jaar ging backpacken in Australië had ik na dat jaar een gevoel van ‘ik moet weer weg’. Na twee jaar werken nam ik weer ontslag en reisde 6 maanden door Amerika. In 2011 ging ik 7 maanden met mijn gezin rondtrekken door Amerika en Canada. Ik hoop dat ik mijn reis genen aan mijn kinderen heb overgedragen :). Doe wat je kan doen, dit neemt niemand je meer af!
Ohh, Lodi! Wat fantastisch! Jouw verhaal motiveert me alleen nog maar meer om te gáán. Geweldig dat je dat allemaal hebt gedaan 🙂
Heerlijk om je dromen waar te maken.
Wat super lief, mam! <3
Oewwh ik ben benieuwd. Zo leuk dat je je dromen gewoon achterna bent gegaan! 🙂 Zoals je zelf al zegt: it takes guts to do that, want het is best eng. Waar zit je tegenwoordig trouwens, weer op Ibiza toch?
Ahwww, wat lief Jessica! 😀 Ben net terug uit Kroatië en ga inderdaad zo weer door naar Ibizaaaa! En jij nog lekker in Jordanië?